RADY

Péče o peterbalda

Toto plemeno je zcela nenáročné na údržbu. Občas kočičáky otřu vlhkým kapesníčkem a když je opravdu potřeba, osprchuju s použitím dětského šamponu. Cezar sprchu miluje, ostatní kočičky to zas tak moc nemusí :) . Značky vlhčených ubrousků je potřeba nejdříve vyzkoušet a pokud se kočka neosype, již značku neměnit.

Častěji je třeba čistit oči a uši. Díky absenci chlupů se oči nedokážou samy vyčistit a vytváří se "ospalky" - ty však stačí za pomoci kapesníčku a borové vody vytřít. V případě očních problémů lze použít oční kapky, vyzkoušeno mám Opthalmo-septonex, případně Ophtalmo-Framykoin mast. Mast se dá pořídit na veterině a musí se aplikovat 7 dnů, protože je antibiotická.

Drápky stříhám podle potřeby a samozřejmostí je škrábadlo. Čím vyšší, tím lepší.

Nahatým peterbaldům stačí běžná teplota na kterou jste zvyklí vy, ale musí mít možnost se zavrtat do deky nebo peřiny, případně schovat se někde ve vlastním pelíšku. Ještě raději mají lidské teplo, a proto, když se usadíte k televizi, jste ihned "zalehnuti" :)

Co kočka nesmí dostat?

Nikdy nedávejte své kočičce lidské léky: acylpyrin, paralen, brufen, hormonální antikoncepci a čokoládu! Také kávu, čaj a energetické nápoje. Všechny tyto věci jsou pro kočku toxické!

Také je nutné dávat pozor na květiny. Spousta z nich je jedovatá: https://www.modrykocour.cz/rady/prakticke-rady/rostliny-jedovate-pro-kocky